czwartek

Aktualności

Zima

• autor: KKSProkocim, 2017-11-11 13:05

Na zakończenie rundy jesiennej Prokocim efektownie pokonał Świt Krzeszowice 4:1 (2:1) i dzięki temu przerwę zimową spędzi na 5 miejscu.

Prokocim – Świt Krzeszowice 4:1 (2:1)

1:0 Wolanin 34, 2:0 Marut 38 karny, 2:1 Godyń 39, 3:1 K. Sierant 63, 4:1 K. Sierant 85

Sędziował: Robert Marciniak

Żółta kartka: Ziółko

Widzów 100

Prokocim: Jakubowski – Fornalczyk, Łobodziński, Skałka (77 Stankiewicz), Wąsik – Bułat (82 Wojdyła), Barcik, Marut (87 Kuklewicz), K. Sierant – Wolanin (82 Sapała), Cebula (79 Kaczorowski)

Świt: Maciejowski – Marszałek, Urbańczyk, Ziółko, Śliwiński – Mirek (70 Zając), Deryniowski (80 Palczewski), Nowak (65 Księżyc), Godyń – Trędota, Krzysiak (90 Ziarkowski)

Z okazji Święta Niepodległości mecz poprzedziło odśpiewanie Hymnu Narodowego. Stawką meczu było 5 miejsce po rundzie jesiennej. Początek meczu był wyrównany, z czasem przewagę zaczęli osiągać Gospodarze i coraz częściej atakowali bramkę rywali. W 34 minucie Fornalczyk zagrał w pole karne spod linii końcowej, K. Sierant przedłużył podanie, a Wolanin z bliska wpakował piłkę do siatki. Kolejarze poszli za ciosem i po chwili Cebula był faulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Marut choć Maciejowski był bliski obronienia strzału. Dwie szybko zdobyte bramki wprowadziły trochę rozluźnienia w szeregach Gospodarzy i Godyń po rzucie rożnym zdobył kontaktową bramkę. Po przerwie Prokocim kontrolował przebieg wydarzeń na boisku jednocześnie szukając okazji do podwyższenia rezultatu. W 63 minucie do pojedynku z Maciejowskim stanął Cebula. Górą był bramkarz Świtu ale ze skuteczną dobitką pośpieszył K. Sierant. Kilka minut przed końcem meczu kapitan Prokocimia sam stanął do pojedynku z Maciejowskim i ustalił wynik spotkania, pieczętując zasłużone zwycięstwo zwycięstwo Prokocimia.