Tęcza Piekary   Kolejarz-Prokocim

2016-05-21, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

Tęcza Piekary – Prokocim 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Jasiołek 2, 1:1 Piotr Sierant, 2:1 Soból 55, 2:2 Bułat 90, 3:2 Jasiołek 90+3

Sędziowali: Wojciech Potańczyk oraz Piotr Polus i Grzegorz Grochal (Wieliczka)

Żółte kartki: Soból, Jasiołek, Kanior, Stankiewicz

Czerwona kartka: Wojdyła 75 za faul

Widzów 100

Tęcza: Kapusta – Śwituszak, Król, M. Królik, Kiwa – Kozioł (90+2 Karcz ), Pyla (75 Steczko), Jasiołek, Soból – Szymański, Żyła

Prokocim: Jakubowski – Stankiewicz, Bułat, Wójcik, Wąsik – Kanior, Piotr Sierant, M. Marut (46 Wojdyła), Olszański (70 Jurecki) – Wolanin (90+2 Kafel), K. Sierant

Mecz Świetnie ułożył się dla broniących się przed spadkiem Gospodarzy. Już w 80 sekundzie po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu wolnego w zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Jasiołek. W 22 minucie po rzucie rożnym Król główkował tuż nad poprzeczką. Kolejarze próbowali atakować ale Gospodarze na 30-40 metrze skutecznie przerywali akcje Gości. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Prokocim przejął inicjatywę. W 37 minucie K. Sierant zagrał na wolne pole, Kanior ograł w polu karnym obrońcę, a jego strzał z 12 metrów pod poprzeczkę świetnie obronił Kapusta. Po chwili po rzucie rożnym Bułat główkował w poprzeczkę. W 41 minucie Piotr Sierant strzelił z 35 metrów i piłka po rękach Kapusty trafiła do siatki. Po przerwie 17 letni Sebastian Soból z 25 metrów z rzutu wolnego trafił w samo okienko. Goście dążyli do odrabiania strat, a na kwadrans przed końcem stało się to trudniejsze ponieważ za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Wojdyła. Mimo gry w osłabieniu w 90 minucie Prokocim doprowadził do remisu. K. Sierant dośrodkował zrzutu rożnego, a Bułat głową doprowadził do wyrównania. Zdobycie wyrównującej bramki wprowadziło trochę rozluźnienia w szyki obronne Kolejarzy i w doliczonym czasie gry Tęcza wyprowadziła kontrę. Soból dośrodkował w pole karne a wbiegający Jasiołek uprzedził Jakubowskiego i głową zdobył zwycięską bramkę.